Art & Tech Conference je interdisciplinárna konferencia pre dizajnérov, inovátorov, kóderov a všetkých, ktorí chcú stáť v predných radách vývoja.

#atconf každoročne predstavuje top projekty a myšlienky z oblasti mediálneho umenia, technológií a digitálnej kultúry. Odhaľuje, ako digitalizácia a technológie ovplyvňujú umeleckú tvorbu a naopak, ako môžu umelci inšpirovať technologický vývoj a inovácie.

Revolúcia dneška

Tento rok si posvietime na jednu z najrevolučnejších technológií, akú malo ľudstvo kedy k dispozícii - umelú inteligenciu (AI).

Inteligentné systémy dokážu rozpoznať tváre a miesta, porozumieť reči, písať novinové články a dokonca vytvárať hudbu, básne, či obrazy.

No môžu byť počítače skutočne kreatívne, alebo schopnosť tvoriť naďalej zostane ľudskou výsadou? Nahradí AI umelcov, alebo bude nástrojom, ktorý ľudskú kreativitu posunie na novú úroveň? Akým spôsobom ovplyvní kultúru, vzdelávanie, či biznis? Ako a prečo umelci pracujú na vývoji AI?

A akým smerom sa vôbec uberá digitálna revolúcia?

Príďte na #atconf a zdieľajte svoje poznatky so zaujímavými osobnosťami na scéne aj v hľadisku.

Prečo prísť?

  • Porozumejte revolúcii umelej inteligencie
  • Zistite, čo je nové v oblasti AI
  • Spoznajte umelcov, filozofov, dizajnérov, kóderov z celého sveta
  • Objavte nové technológie ako nástroje pre tvorbu
  • Diskutujte o etických dilemách
  • Navštívte Košice, Kreatívne mesto mediálneho umenia UNESCO

Koho si môžete vypočuť

Kreatívnych kóderov, novomediálnych umelcov, vedcov a ľudí z biznisu. Art & Tech Conference bude hrdo hostiť osobnosti z viacerých oblastí, ktorí poskytnú svoj jedinečný pohľad na tému umelej inteligencie.

Zostavu spíkrov doplníme čoskoro.

Spíker

Merav Oren [IL]

Jedna zo 100 najvplyvnejších ľudí v izraelskom hi-tech, podnikateľka Merav Oren založila v Tel Avive centrum pre podnikateľky a startupy vedené ženami WMN. Taktiež založila Open Restaurants, globálny festival spájajúci kulninárstvo s technológiami a inováciami. Počas #atdays povie o tom, ako AI a machine learning ovplyvňujú star-upy, biznisy a ich riešenia.

Spíker

Filip Ruisl [SK/HU]

Filip sa venuje digitálnemu designu a multimediálnym presahom, ale aj hudbe a sound dizajnu. Momentálne pôsobí ako interaction designer v labe Kitchen Budapest. Študoval na VŠVU v ateliéri MediaLab u Jána Šicka. Filip bude na #atconf hovoriť o VR/AI inštalácii Training 2038 a umelej inteligencii zodpovednej za rozhodovanie.

Spíker

Adi Zamir [IL]

Adi je podnikateľka, CEO a zakladateľka start-upu Pink Of View – prvého personalizovaného prediktívneho indikátora v oblasti rizika rakoviny prsníka, ktorý je riadený AI & machine learning. Adi je tiež spoluzakladateľkou WMN, centra pre ženy-podnikateľky. V Košiciach sa Adi podelí o svoje know-how na príklade svojho úspešného startupu.

Karol Piekarski
Spíker

Karol Piekarski [PL]

Programový riaditeľ Medialab Katowice. Vedie interdisciplinárne projekty zamerané na spracovanie a vizualizáciu dát. Doktorát získal prácou o znižovaní informačného preťaženia na internete. Na #atconf povie o tom, ako sa dnes už ani humanisti neboja zašpiniť ruky kódom.

Martin Jan Stránsky
Spíker

Martin Jan Stránský [CZ]

Prednáša a je primárom neurológie na Yale University. Po ’89 založil Polikliniku na Národní v Prahe, bol poradcom významných politikov, angažoval sa v občianskej spoločnosti. Špecializuje sa na neurofyziologickú funkciu mozgu, skúma vplyvy technológií na ľudský mozog – o tom bude aj jeho prednáška na #atconf.

Gene Kogan
Spíker

Gene Kogan [USA]

Gene je umelec a programátor, ktorý sa zaujíma o generatívne systémy, informatiku a softvéry pre kreativitu a umeleckú tvorbu. Gene inicioval ml4a, publikáciu, ktorá popularizuje machine learning. Na #atconf povie o použití AI v kreatíve a na #atdays prinesie aj svetovo preslávený workshop Machine Learning for Artists.

Uri Aviv Art & Tech Days 2018
Spíker

Uri Aviv [IL]

Umelecký riaditeľ, konzultant a sci-fi evanjelista. Zakladateľ festivalu Utopia, filmový koordinátor pre izraelské Ministerstvo kultúry. Uri na #atconf povie o úlohe AI v médiách, kultúre a spoločnosti: je AI deštruktívnym prvkom, alebo len fenomén, ktorý odvádza pozornosť od podstatného?