Spíkri & umelci

Umelec

Stanislav Dobák [SK]

Tanečník, choreograf, absolvent P.A.R.T.S. (BE), fotograf, kameraman, spoluzakladateľ a umelecký riaditeľ Memoryhouse Productions. Inšpirovaný pohybovými princípmi tanečníka Salva Sanchis z Rosas (BE), počas #atdays povedie pohybový workshop zamerný na technické a improvizačné zručnosti.

Spíker

Merav Oren [IL]

Jedna zo 100 najvplyvnejších ľudí v izraelskom hi-tech, podnikateľka Merav Oren založila v Tel Avive centrum pre podnikateľky a startupy vedené ženami WMN. Taktiež založila Open Restaurants, globálny festival spájajúci kulninárstvo s technológiami a inováciami. Počas #atdays povie o tom, ako AI a machine learning ovplyvňujú star-upy, biznisy a ich riešenia.

Spíker

Filip Ruisl [SK/HU]

Filip sa venuje digitálnemu designu a multimediálnym presahom, ale aj hudbe a sound dizajnu. Momentálne pôsobí ako interaction designer v labe Kitchen Budapest. Študoval na VŠVU v ateliéri MediaLab u Jána Šicka. Filip bude na #atconf hovoriť o VR/AI inštalácii Training 2038 a umelej inteligencii zodpovednej za rozhodovanie.

Spíker

Adi Zamir [IL]

Adi je podnikateľka, CEO a zakladateľka start-upu Pink Of View – prvého personalizovaného prediktívneho indikátora v oblasti rizika rakoviny prsníka, ktorý je riadený AI & machine learning. Adi je tiež spoluzakladateľkou WMN, centra pre ženy-podnikateľky. V Košiciach sa Adi podelí o svoje know-how na príklade svojho úspešného startupu.

Karol Piekarski
Spíker

Karol Piekarski [PL]

Programový riaditeľ Medialab Katowice. Vedie interdisciplinárne projekty zamerané na spracovanie a vizualizáciu dát. Doktorát získal prácou o znižovaní informačného preťaženia na internete. Na #atconf povie o tom, ako sa dnes už ani humanisti neboja zašpiniť ruky kódom.

Forma
Umelec

Forma [CZ]

České zoskupenie zvukových umelcov a hudobníkov tvoriace live hudobný doprovod ku kultovým filmom minulého storočia. Forma je rozhodne prekvapivý, jedinečný umelecký zážitok. Do kina Úsmev prídu zahrať v utorok v rámci Dní aktuálnych audio-vizuálnych stretnutí (DAAVS). 

David Koronczi
Umelec

Dávid Koronczi [SK]

Spoluzakladateľ vizuálneho inkubátora Pinchof_ či novoľavicového kritického mesačníka Kapitál. Vo svojej tvorbe hľadá prekrytie poetiky a politiky a nové svety pre človeka i neživú prírodu. Dávid bude vystavovať Sebecké Ja(á) vo foyer Východoslovenskej gelérie.

Richard Janeček
Umelec

Richard Janeček [SK]

Richard je multimediálny umelec tvoriaci videá pomocou programu určeného k tvorbe počítačových hier. Jeho absurdné snímky pracujú s jazykom, časom, identitou, ale i pátosom a humorom. Richard otvorí výstavu Do you remember the sunshine? vo VUNU Gallery.

Dead Janitor
Umelec

Dead Janitor [SK]

Projekt Dead Janitor vznikol ako boj s nespavosťou. Rozpadnutý post-industriál, klinické beaty, hypno polyrytmy. Takto by sa dala charakterizovať hudba Braňa Findrika, v ktorej sa preplietajú melodické štruktúry s oscilujúcimi sub-basmi a záhadnými artefaktmi. Dead Janitor  v Synagóge otvorí AV šou The Ills & sedemminut.

Sevenminutes
Umelec

sedemminut [SK]

Róbert Farkaš je svetelný dizajnér. Venuje sa aj VJingu, mappingu a fotografii. Svetlu rozumie a jeho účel, fyzikalitu, krásu a výpovednú hodnotu využíva vo vlastnej tvorbe, čím spája art & tech. Sedemminut zasvieti melancholickým melódiám od The Ills v starej synagóge. 

The Ills
Umelec

The Ills [SK]

Známy Clash magazín o nich hovorí ako o delikátnych a jemných, temných a chaotických. „Sú kapelou, ktorá má svoje miesto hneď veľa Explosions In The Sky alebo Mogwai“. Časopis .týždeň ich nazýva diamantom slovenskej hudby. V priestoroch starej synagógy zahrajú vskutku špeciálny koncert. 

 

Martin Jan Stránsky
Spíker

Martin Jan Stránský [CZ]

Prednáša a je primárom neurológie na Yale University. Po ’89 založil Polikliniku na Národní v Prahe, bol poradcom významných politikov, angažoval sa v občianskej spoločnosti. Špecializuje sa na neurofyziologickú funkciu mozgu, skúma vplyvy technológií na ľudský mozog – o tom bude aj jeho prednáška na #atconf.

Peter Konečný ATDays
Spíker

Peter Konečný [SK]

Filmový teoretik, kritik, dramaturg, šéfredaktor a zakladateľ najčítanejšieho slovenského filmového portálu Kinema.sk. Publikuje v médiách SME, .týždeň, Blokbaster, spolupracuje s Rádiom_FM a Rádiom Slovensko, kinom Mladosť. Na jeho prednáške sa dozviete, ako umelá inteligencia ovplyvnila dejiny filmu.

Luis Fernandes
Umelec

Luis Fernandes [PT]

Luis je výkonným producentom Canal 180, mediálnej platformy a komunity tvorcov pracujúcich s digitálnym umením a v kreatívnom priemysle. Spoluzaložil Oporto Laboratory of Architecture and Design, bol kurátorom festivalu Get Set. V Košiciach Luis povedie workshop o cross-media marketingu.

Audiovizuálny umelec Ofer Smilansky
Umelec

Ofer Smilansky [IL]

Ofer Smilansky je audiovizuálny umelec, ktorý komponuje elektronickú hudbu a prostredníctvom živých performance ju obohacuje o spontánnu tvorbu. Pracuje najmä na interakcii zvuku a svetla, čím výrazne mení samotný priestor aj divácky zážitok. Na #atdays mu bude patriť piatková noc v Tabačke.

Jamie Lee Tabačka Kulturfabrik
Umelec

Memoryhouse│Jamie Lee [AU] & Stanislav Dobák [SK]

Memoryhouse je interdisciplinárny kolektív pracujúci s novými médiami. Jamie a Stanislav sú tanečníci, ktorí využívajú pohyb vo fúzii s novými médiami. Rozprávajú telom a skúmajú využitie energie, emócií a telesnosti. Ich performancia Dis-ease bude súčasťou Art & Tech Night.

Gene Kogan
Spíker

Gene Kogan [USA]

Gene je umelec a programátor, ktorý sa zaujíma o generatívne systémy, informatiku a softvéry pre kreativitu a umeleckú tvorbu. Gene inicioval ml4a, publikáciu, ktorá popularizuje machine learning. Na #atconf povie o použití AI v kreatíve a na #atdays prinesie aj svetovo preslávený workshop Machine Learning for Artists.

Uri Aviv Art & Tech Days 2018
Spíker

Uri Aviv [IL]

Umelecký riaditeľ, konzultant a sci-fi evanjelista. Zakladateľ festivalu Utopia, filmový koordinátor pre izraelské Ministerstvo kultúry. Uri na #atconf povie o úlohe AI v médiách, kultúre a spoločnosti: je AI deštruktívnym prvkom, alebo len fenomén, ktorý odvádza pozornosť od podstatného?

Matej Mazák
Umelec

Matej Mazák [SK]

Matej je animátor, ilustrátor a ako o sebe tvrdí, profesionálny prokrastinátor. Živí sa ako potulný animátor pracujúci na slovenských večerníčkoch. Momentálne pomáha s animovaním rozprávky Websterovci. Na #atdays povedie detský workshop stop motion animácie Art & Tech Kids.